kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Cała prawda o licówkach
2014/7/16 14:49:42

Każdy z nas chce się cieszyć pięknym i białym uśmiechem. Nic dziwnego, że stan uzębienia bywa przyczyną kompleksów czy niskiej samooceny. Rozwój stomatologii pozwala dziś na to, aby poprawić i wyleczyć w zasadzie każdy ząb. Jednym ze sposobów niwelowania defektów estetycznych są licówki - bardzo cienkie płatki porcelany, które od kilku lat cieszą się zainteresowaniem pacjentów polskich gabinetów stomatologicznych.

Czym są licówki?

Najprościej opisując, licówka to uzupełnienie protetyczne, dzięki któremu mamy możliwość korygowania kształtu i koloru zęba. Najpopularniejsze są obecnie licówki porcelanowe. Są odporne na przebarwienia i dają trwały efekt – białe i równe zęby. Ich zastosowanie jest różne, podobnie jak potrzeby naszych Pacjentów. Licówki sprawdzają się bowiem, jako środek do całkowitej odmiany wyglądu uśmiechu, można dzięki nim znacząco zmniejszyć lub zlikwidować przerwy między zębami. Fakt, że Pacjent decyduje się na licówki bywa naprawdę różny, czasem to także chęć ukrycia stanów chorobowych, jak na przykład zaburzeń rozwojowych szkliwa, czy przebarwień po stosowaniu niektórych leków. Jednak jaki by nie był powód, jedno jest pewne, a mianowicie to, że licówki są popularne dzięki ich trwałości oraz ze względu na natychmiastowy efekt estetyczny – mówi lek. stom. Laura Czyżewska z Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Galeria Uśmiechu.

Piękny uśmiech w tydzień…

- Każdy pacjent jest dla nas odrębnym przypadkiem – leczymy człowieka, nie tylko jego zęby. Tą samą zasadą się kierujemy w przypadku planowania licówek. Bardzo ważne jest to, aby przed ich wykonaniem Pacjent wyraził swoje oczekiwania. Ja jako specjalista dbam o komfort Pacjenta i efekt leczenia, jednak muszę się wsłuchać też w oczekiwania – niemal każdy Pacjent doskonale wie, jaki uśmiech chce mieć – dodaje Laura Czyżewska.

Jak wygląda przygotowanie zęba do osadzenia licówki? Odpowiada stomatolog Laura Czyżewska: Lekarz szlifuje ząb usuwając tylko cienką warstwę szkliwa, następnie pobiera wyciski, na podstawie których technik wykonuje model i przygotowuje licówkę. Kolor licówek dobiera się indywidualnie dla każdego Pacjenta – do naturalnego odcienia zębów lub też barwy uzyskanej podczas wybielania zębów. W czasie oczekiwania na efekty pracy laboratorium, Pacjent ma założone licówki tymczasowe. Licówki właściwe cementuje się specjalnym materiałem światłoutwardzalnym do powierzchni oszlifowanych zębów. Trwałość licówek określa się na 5 – 10 lat. Jednak należy pamiętać w tym czasie o systematycznych wizytach kontrolnych, aby zachować na dłużej estetyczny wygląd uśmiechu.

Warto wiedzieć

  • Istnieją dwa rodzaje licówek:
  • Kompozytowe wykonane z materiału światło utwardzalnego,
  • Porcelanowe, które są znacznie trwalsze i nie ulegają przebarwieniom,
  • Licówki pozwalają zmienić wygląd pojedynczych zębów lub ich grupy,
  • Są idealnym rozwiązaniem do niwelowania wszelkich uszkodzeń mechanicznych zębów – ukruszeń, złamań oraz pęknięć,
  • Porcelana jest obojętna dla tkanek, jest bezpiecznym dla naszej jamy ustnej,
  • Prawidłowo wykonane zapewniają estetyczny wygląd – nie widać granic przejścia licówki w ząb, co dodatkowo chroni przed gromadzeniem płytki bakteryjnej,
  • Licówki są bardzo popularne nie tylko wśród gwiazd kina czy muzyki.

- Ich rzetelne wykonanie daje trwały efekt. Kiedyś zapytano mnie, czy licówkami można zastąpić leczenie ortodontyczne? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa ani jednoznaczna. Owszem dzięki licówkom w niektórych przypadkach można poprawić na tyle wygląd uśmiechu, iż leczenie ortodontyczne jest zbyteczne. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą maksymalnie skrócić czas leczenia. Jednak z drugiej strony warto pamiętać, że nie wszystko uda nam się skorygować licówkami – wówczas niezbędne jest leczenie ortodontyczne. Reasumując licówki warto rozważyć i jeśli nie ma przeciwwskazań czy utrudnień, są one bardzo dobrym rozwiązaniem, które nie pochłonie zbyt wiele czasu a przywróci naturalne piękno uśmiechu – kończy specjalistka centrum stomatologicznego Galeria Uśmiechu, Laura Czyżewska.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: licówki, uśmiech, zęby


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»