kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Pełny uśmiech - ważny element dobrego wizerunku
2019/5/26 22:30:00

Dobry wizerunek ułatwia codzienne relacje w pracy, ale też i w życiu osobistym. Ważną jego częścią jest piękny, biały uśmiech. Braki w uzębieniu szpecą, a przy tym negatywnie wpływają na naszą samoocenę. Jedną z możliwości naprawy niepełnego uśmiechu są implanty.

Implant – czyli co?

Implant zębowy jest inaczej nazywany sztucznym korzeniem. „Jest to rodzaj śruby wkręcanej w kość na której umieszcza się sztuczny ząb, czyli koronę. Najczęściej stosowanym materiałem do produkcji implantów jest tytan. Jest on bowiem obojętny biologicznie, odporny na rozpuszczanie, a przede wszystkim nie wywołuje żadnych, niebezpiecznych dla organizmu, odczynów alergicznych” – mówi dr n. med. Iwona Ostrowska-Różańska z Centrum Medycznego ENEL-MED. Implant z pewnością ma większą stabilność niż proteza. Metoda ta pozwala zapomnieć o tym, że w ogóle miało się jakiekolwiek ubytki w uzębieniu. Daje to pacjentowi większy komfort, a to jest najważniejszym celem leczenia.

Z wizytą u implantologa

Założenie implantu odbywa się w kilku etapach. W pierwszej kolejności zaleca się pacjentowi wykonanie zdjęcia pantomograficznego, czasami również tomografii komputerowej. Badania pomogą ustalić ilość tkanki kostnej, w miejscu wszczepienia implantu. W przypadku jej braków lekarz zaleca tzw. augumentację, czyli sterowaną regenerację kości.

- Założenie sztucznego korzenia odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub całkowitym i trwa mniej więcej od 30 do 60 minut. Okres zrośnięcia się implantu z kością wynosi od 3 do 6 miesięcy w zależności od miejsca wszczepienia, tj. żuchwy albo szczęki. Prawidłowo wykonany zabieg implantacji jest dobrze tolerowany i w większości wypadków nie wywołuje żadnych poważniejszych dolegliwości bólowych – mówi specjalista. Po zabiegu lekarz implantolog zaleca pacjentowi przyjmowanie konkretnych antybiotyków oraz zimne okłady. W pierwszych dniach po implantacji nie powinno się pić gorących napojów, spożywać alkoholu, palić papierosów czy jeść ciepłych posiłków. Najlepszym rozwiązaniem są dania w postaci płynnej, mniej więcej przez tydzień.

Zalety implantów

Założenie implantów nie wymaga szlifowania sąsiadujących z ubytkiem zębów, co jest niezbędne w przypadku wykonywania stałych uzupełnień typu most protetyczny. Tym samym nie przyczynia się do ich niszczenia. Metoda ta ma również wiele innych zalet związanych z wizerunkiem i komfortem pacjenta. Braki w uzębieniu przyczyniają się do powstania dodatkowych zmarszczek mimicznych, szybszego efektu starzenia się twarzy czy problemów ze zgryzem. Aby zahamować te przykre konsekwencje, braki zębowe należy uzupełniać w krótkim czasie po utracie własnych zębów. Zastosowanie implantu przeciwdziała także ewentualnym wadom wymowy, które mogłyby być efektem powstania ubytków.

Odbudowy na implantach trudno odróżnić od naturalnych zębów. Są one niezwykle trwałe i przy prawidłowej pielęgnacji nie ulegają uszkodzeniom. Ich wyższość w stosunku do innych rodzajów uzupełnień protetycznych przejawia się również w tym, że można je pielęgnować tak jak naturalne zęby, używając ogólnie dostępnych środków, np. past do zębów, konwencjonalnych szczotek, nici i irygatorów. Osoby z implantami powinny zgłaszać się mniej więcej co pół roku na wizytę kontrolną, czyli podobnie jak osoby posiadające własne uzębienie. Z taką samą częstotliwością powinny poddawać się także profesjonalnym zabiegom w gabinecie higieny.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: implanty, jama ustna, uśmiech, zęby


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»