kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Cywilizacyjne przyczyny chorób układu moczowo-płciowego kobiet
2010/10/21 16:13:03

Naukowcy zwracają uwagę, że jedna z najczęstszych chorób ginekologicznych - bakteryjne zapalenie pochwy - stała się powszechnym problemem aktywnych kobiet z dużych miast. Eksperci alarmują, że ponad miliard kobiet na całym świecie cierpi na tę chorobę przede wszystkim z powodu uwarunkowań cywilizacyjnych.

Bakteryjne zapalenie pochwy błędnie kojarzy się z chorobą przenoszoną tylko drogą płciową. U ponad 50-75 % kobiet infekcja przebiega bezobjawowo klinicznie. Dlatego ważne jest uświadamianie kobiet o cywilizacyjnych przyczynach tej choroby, aby mogły zapobiegać jej powstawaniu i ewentualnym powikłaniom. - mówi dr Tomasz Zaręba, Narodowy Instytut Leków, ekspert programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście".

Eksperci Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście" wskazują na najczęstsze cywilizacyjne przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy dotykające głównie kobiety z wielkich miast.

Przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy

Bakteryjne zapalenie pochwy stanowi ok. 60% wszystkich infekcji w obrębie pochwy. Wśród przyczyn choroby wymienia się czynności wynikające z rozwoju cywilizacyjnego i dynamicznego stylu życia współczesnych kobiet:

- uczęszczanie na basen i do klubów fitness,

- stosowanie wkładek higienicznych,

- depilacja miejsc intymnych,

- niebawełniana bielizna,

- używanie kosmetyków o zasadowym odczynie,

- antybiotykoterapia,

- stosowanie środków dopochwowych.

Kobiety często nie są świadome, że uczęszczanie na basen, czy koronkowa niebawełniana bielizna mogą przyczynić się do osłabienia równowagi flory bakteryjnej pochwy. W ramach programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście" chcemy edukować kobiety o zasadach skutecznej profilaktyki, które nie będą wiązały się z rezygnacją z ich dotychczasowego trybu życia. Jednym ze sposobów profilaktyki jest stosowanie dopochwowych probiotyków, które dzięki odpowiedniej kompozycji w sposób skuteczny i długotrwały chronią układ moczowo-płciowy kobiety. - mówi Joanna Gałecka-Malczyk, organizator programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście".



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: antybiotyki, choroby układu moczowo-płciowego, depilacja, zapalenie pochwy


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »