kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Hydrokolonoterapia
2017/4/22 3:00:00

Na ogół nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkie znaczenie ma dobrze funkcjonujące jelito grube, a zwłaszcza jego część zwana okrężnicą (bo „okrąża” jamę brzuszną). Bardzo rzadko spotyka się obecnie kogoś, kto ma całkowicie zdrowe jelita.


Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele. Jakość pokarmów, które spożywamy, stresy i nerwowy tryb życia, niewłaściwe nawyki, nieregularne odżywianie się, przebyte choroby, a także uboczne działania niektórych leków powodują obniżenie sprawności i skuteczności działania okrężnicy. Skutkiem tego na jej ściankach powstaje i zalega utwardzona powłoka, która wstrzymuje wchłanianie substancji odżywczych. Jednocześnie do układu krwionośnego przedostają się toksyny.

Już w starożytności próbowano poprawiać sprawność jelita grubego stosując wlewy, czyli lewatywy. Od lat 70-ych ubiegłego wieku terapia wodna jelita grubego przeżywa renesans za sprawą opracowanej w Stanach Zjednoczonych aparatury i metody zwanej hydroterapią jelita grubego, czyli hydrokolonoterapią („colon” - z łac. „okrężnica”).

Hydrokolonoterapia, do przeprowadzenia której używa się specjalnej aparatury, odbywa się w komfortowych warunkach, jest mało krępująca dla pacjenta, bezzapachowa, a efektem jej jest dokładne oczyszczenie jelita grubego na całej jego długości. W trakcie zabiegu trwającego do 45 minut terapeuta wykonuje okresowo masaż brzucha. W wielu krajach - niestety nie u nas - kasy chorych refundują koszty zabiegu.

Zanim zdecydujemy się na takie oczyszczanie, trzeba zgłosić się do lekarza na badanie, przede wszystkim na USG jamy brzusznej.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: hydrokolonoterapia, jelito grube, okrężnica


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»