kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jakie problemy jamy ustnej dotykają Polaków?
2015/3/17 16:51:05

W ciągu ostatnich trzech miesięcy z problemem krwawienia dziąseł borykało się 41 procent Polaków, a co piąty badanych podkreślał, że doświadcza obrzęku dziąseł. Okazuje się, że prawie 20 procent osób, które wskazywały na problem krwawiących dziąseł czy innych dolegliwości z nimi związanych nie podjęło żadnych kroków, aby przeciwdziałać tych schorzeniom - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Johnson & Jonsons - właściciela marki Listerine Professional Gum Therapy.

Polacy borykają się z problemami jamy ustnej

Jak wynika z raportu agencji badawczej Zymetria, zrealizowanego dla firmy Johnson & Johnson, do najczęstszych problemów jamy ustnej należą: kamień/osad nazębny (51%), nadwrażliwość zębów (48%), ból zęba (46%) i krwawienie dziąseł (41%). Co ciekawe według badania to kobiety znacznie częściej cierpią na dolegliwości jamy ustnej. W przypadku kamienia czy osadu nazębnego – ten problem zadeklarowało 57% kobiet, w porównaniu do 45% mężczyzn. Sytuacja wygląda podobnie przy krwawieniu dziąseł – w ciągu ostatnich 3. miesięcy problem ten dotyczył 45% kobiet i 35% badanych mężczyzn.

Najbardziej dokuczliwe problemy

Prawie co trzeci badany, jako najbardziej dokuczliwą dolegliwość wskazał ból zęba (30%). Blisko, co piąta osoba wskazała na nadwrażliwość zębów (19%), a 17% ankietowanych za najbardziej uciążliwy problem jamy ustnej uznało nieświeży oddech. Krwawienie dziąseł i ich obrzęk są traktowane przez Polaków jako umiarkowanie kłopotliwą dolegliwość, w wyniku czego wiele osób bagatelizuje ten problem i nie wykazuje niewysokiej skłonności do jego rozwiązania.

Co bagatelizujemy?

Prawie co piąta osoba, borykająca się z problemem krwawiących dziąseł lub ich obrzękiem nie podjęła żadnych kroków, aby zaradzić tym dolegliwościom. Ponadto, co 10 badany (11%) deklaruje, że nie ma zamiaru zająć się tym problemem. Podobnie jest z obrzękiem dziąseł – 18% osób z tą dolegliwością zbagatelizowała problem i nie podjęła na chwilę obecną żadnych działań, a 13% nie zamierza w ogóle nic z tym problemem robić. Polakom wydaje się, że krwawienie dziąseł podczas szczotkowania to stan przejściowy lub normalna rzecz wynikająca np. ze zbyt twardej szczoteczki. Rzadko zdajemy sobie sprawę, że może być to początek stanu zapalnego dziąseł, któremu towarzyszy obrzęk, ból lub infekcja tkanek otaczających ząb. A nieleczone zapalenie dziąseł może spowodować dalsze nieodwracalne już procesy, takie jak: powstanie kieszonek przyzębnych, ruchomość zębów, ubytek kości, a w konsekwencji nawet utratę uzębienia.

Jak radzić sobie z dolegliwościami dziąseł?


Bagatelizowanie problemu może mieć poważne konsekwencje, a wystarczy prosta czynność, która pomoże w rozwiązaniu problemu krwawiących dziąseł. Można np. spróbować płukania jamy ustnej płynem Listerine Professional Gum Therapy .Dzięki temu na zębach powstanie powłoka ochronna, która zapobiega przyleganiu bakterii płytkowych.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dziąsła, higiena jamy ustnej, jama ustna, zęby


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»