kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Leczenie kanałowe bez bólu?
2014/8/27 22:40:00

Dlaczego nie lubimy dentystów? Wszystkiemu winne jest leczenie kanałowe, które zyskało najgorszą sławę wśród pacjentów. Zabieg ten uchodzi za bardzo bolesny i wymagający kilku wizyt u dentysty. Medycyna jednak rozwija się i jak przekonują dziś stomatolodzy, kanałówki nie należy się już bać.

Bez bólu

Kiedyś leczenie kanałowe wymagało kilku wizyt u dentysty i trwało wiele tygodni. Lekarz zatruwał zęba i czekał, aż dojdzie do umartwienia tkanek. W tym czasie ząb potrafił boleć. Dziś leczenie kanałowe wykonuje się w trakcie jednej wizyty, a pacjent nie odczuwa bólu. – Pacjent nie czuje nawet charakterystycznego rozpierania tkanek w trakcie podawania znieczulenia. Nieprzyjemne odczucie wyeliminowaliśmy dzięki komputerowemu dawkowaniu środka znieczulającego – mówi dr Wojciech Kołosowski, endodonta z kliniki dr Iwony Gnach-Olejniczak UNIDENT UNION Dental Spa. Ponieważ leczenie kanałowe umartwia zęba, pozbawiony nerwu nie daje już dolegliwości bólowych. Przez pewien czas nieprzyjemne odczucia może wywoływać tylko podrażnienie ozębnej.

Jak dziś leczy się kanałowo zęby?

Podczas jednej wizyty. – Tylko 10% przypadków wymaga powtórnego spotkania ze stomatologiem – mówi dr Kołosowski. Objętą stanem zapalnym miazgę trzeba całkowicie usunąć z komory zęba oraz ze wszystkich kanałów korzeniowych. To ważne, gdyż ominięty kanał może stać się siedliskiem bakterii i przyczyną kolejnego stanu zapalnego. To źle wróży na przyszłość. Przykre konsekwencje to utrata zęba oraz zakażenia odzębowe (najczęściej w okolicach zatok, w skrajnych wypadkach docierające nawet do serca czy nerek).
fot. UNIDENT UNION Dental Spa


Strony: [1] [2] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: leczenie kanałowe, uśmiech, zęby


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»