kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Mylące reklamy szczepionek znikną z ekranów
2007/4/3 19:44:54

Reklamowane w telewizji oraz na plakatach szczepionki przeciwko wywołującym sepsę pneumokokom są nieskuteczne na tę odmianę choroby, której przypadki zanotowano w naszym kraju. Wzrost zachorowań na sepsę w Polsce spowodowały inne bakterie zwane meningokokami. Reklamy szczepionki zostały już zdjęte z anten telewizyjnych.

Lekarze przyznają, że w przychodniach szczególnie młode matki pytają o szczepionkę dla dzieci przeciwko pneumokokom. Rodziców wystraszyły bowiem wyemitowane w telewizji reklamy. Tymczasem przypadki sepsy, które zanotowano ostatnio w Polsce spotęgowały innego rodzaju bakterie - meningokoki. W naszym kraju nie ma jednak szczepionek przeciwko tym bakteriom w aptekach, a sprowadzać je trzeba z Czech, Słowacji lub Austrii.

Problemy z zakupem zastrzyków dla 11 tysięcy dzieci w wieku szkolnym z powiatu brzeskiego miał również Główny Inspektorat Sanitarny. Musiał on bowiem sprowadzać zastrzyki z zagranicy. Na terenie powiatu brzeskiego zanotowano przypadki choroby wywołanej przez meningokoki.

Sprawą reklam szczepionek zainteresowały się także Główny Inspektorat Farmaceutyczny oraz Ministerstwo Zdrowia. Przedstawiciele tych instytucji twierdzą, że reklama wywołująca u odbiorcy strach przed tragicznymi konsekwencjami niekupienia produktu jest sprzeczn z prawem. Zofia Ulz, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjęła decyzję o zakazie dalszej emisji kontrowersyjnej reklamy.


Polska.pl
Oprac: Izabela Okrój-Hernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: meningokoki, pneumokoki, reklama, sepsa


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »