kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

"Powiedz AAAaaa" i zostań dawcą szpiku
2015/12/1 22:20:00

W dniach od 7 do 11 grudnia w 18 polskich miastach ruszy akcja "Powiedz AAAaaa", która zachęca do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. To ogólnopolska inicjatywa charytatywna organizowana przez Fundację DKMS Polska. W akcji skierowanej do młodych osób weźmie udział 40 polskich uczelni, a przeprowadzą ją studenci.


fot. Fundacja DKMS PolskaAkcja niesie ze sobą nieocenione korzyści nie tylko dla chorych, lecz także studentów zaangażowanych w przedsięwzięcie, którzy będą mieli okazję odbyć staż i zdobyć nowe umiejętności, przydatne w późniejszej pracy zawodowej. Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, ponieważ wcześniejsza rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku zwiększa szanse, że zostanie się rzeczywistym dawcą i pomoże chorym.

Studiujące osoby są zwykle energiczne, szukają dodatkowych zajęć i nowych doświadczeń, również zawodowych. Fundacja postanowiła wyjść naprzeciw tym potrzebom i zorganizować staże, podczas których studenci nauczą się nawiązywać relacje ze sponsorami czy partnerami biznesowymi, przećwiczą pracę w zespole oraz będą mieli okazję zwiększyć swoje umiejętności organizatorskie. Jest to możliwość zrobienia dużego kroku naprzód w swoim rozwoju osobistym. - Przede wszystkim jednak studiujący zyskają świadomość, że mogą realnie wpływać na los chorych i aktywnie im pomagać – mówi infoWire.pl Piotr Aniśko z Fundacji DKMS Polska.

Najpierw uczniowie szkół wyższych przechodzą szkolenia. Później nadchodzi czas, by zrealizowali pomysły, które pozwolą rozpropagować ideę dawstwa szpiku. - Dla chorych każda osoba zapisana w bazie to zwiększenie szansy na wyzdrowienie. Do tej pory w ramach akcji studenckich zarejestrowaliśmy ponad 64 tys. potencjalnych dawców, z czego już 150 osób oddało szpik. W młodych drzemie ogromny potencjał – stwierdza Mateusz Łachacz z Fundacji DKMS Polska.

Po akcji wszyscy studenci, którzy ją przeprowadzali, otrzymają zaświadczenia przedstawiające ich obowiązki podczas stażu oraz osiągnięte wyniki. Chorzy natomiast dostaną coś jeszcze cenniejszego – wzrosną ich nadzieje i szanse na uleczenie.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: akcja, dawca, studenci, szpik kostny


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»