kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Probiotyk w tamponie
2012/1/25 20:50:00

W odpowiedzi na wymogi aktywnych, świadomych swoich potrzeb i problemów kobiet, powstał probiotyk w tamponie. To jedyny tego typu produkt na polskim rynku, którego stosowanie pozwala utrzymać równowagę intymną.

W pochwie kobiety obecna jest specyficzna mikroflora, która stanowi pierwszą linię obrony przed infekcjami układu moczowo-płciowego. Zawiera ona bakterie Lactobacillus, które dbają o prawidłowe, niskie pH (3,8-4,2). Jednak wiele czynników, tj. zmiany hormonalne, niektóre metody antykoncepcji, korzystanie z basenu itp., podwyższa pH pochwy i tym samym zaburza naturalną równowagę intymną. Podobnie dzieje się podczas menstruacji, kiedy zmniejsza się ilość bakterii rodzaju Lactobacillus i rozwijają się inne bakterie.

W takich sytuacjach możemy odczuwać dyskomfort, swędzenie, podrażnienie oraz nieprzyjemny zapach. Jeżeli nie zadbamy o przywrócenie równowagi flory bakteryjnej pochwy, mogą rozwinąć się stany zapalne o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym. Warto zatem zadbać o odpowiednią ochronę miejsc intymnych, np. poprzez stosowanie probiotyków.

Probiotyk w nowej formie

ellen to probiotyk w tamponie, który zawiera specjalną kompozycję kultur bakterii kwasu mlekowego Lacto Naturel (LN®). W jej skład wchodzą opatentowane szczepy bakterii probiotycznych, które są naturalną częścią flory bakteryjnej kobiet (Lactobacillus gasseri LN40, Lactobacillus fermentum LN99 i Lactobacillus rhamnosus LN113). Ich skuteczność została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Dzięki nowej formie probiotyku umieszczonego w tamponie można dbać o równowagę intymną także podczas menstruacji. Jednocześnie stosowanie ellen daje możliwość aktywnego funkcjonowania, np. pływania, ćwiczenia, podróżowania.

Dlaczego 2w1 a nie zwykły probiotyk?
  • Stosowanie probiotyków dopochwowych jest niemożliwe podczas menstruacji.
  • Probiotyk w formie tamponu działa szybko i bezpośrednio w miejscu docelowym (w przeciwieństwie do probiotyków doustnych). Dodatkowo bakterie zawarte w preparatach doustnych kolonizują pochwę tylko do pierwszej menstruacji i w czasie jej trwania zanikają. Co ważne, czas kolonizacji to nawet 20 dni ze względu na konieczność przejścia bakterii przez układ pokarmowy do pochwy.
  • Probiotyki dopochwowe ograniczają aktywność lub zmuszają do noszenia wkładek higienicznych ze względu na wyciekanie pozostałości preparatów.
Co to jest probiotyk?

Probiotyki definiuje się jako żywe mikroorganizmy, które podane w odpowiedniej ilości, wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza (FAO/WHO 2001). W organizmie każdej kobiety od urodzenia znajduje się wiele mikroorganizmów, które stanowią fizjologiczną florę bakteryjną. Niestety niektóre czynniki mogą zachwiać równowagę, w jakiej żyją drobnoustroje. Powoduje to spadek ilości „dobrych” bakterii, co pozwala na wzrost patogenów, czyli czynników wywołujących choroby. Kiedy naruszona zostanie równowaga ochronnej flory bakteryjnej pochwy, mogą rozwinąć się stany zapalne pochwy o podłożu bakteryjnym lub grzybiczym. Probiotyki ginekologiczne pomagają tę równowagę odbudować, dzięki zawartym w nich naturalnym mikroorganizmom.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: miesiączka, probiotyk, tampon


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »