kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

W solarium z rozsądkiem
2009/12/28 11:30:00

5 grudnia 2009 roku w Krakowie odbyła się konferencja „Nowa norma a solarium". Organizatorem imprezy był serwis e-solarium.pl oraz firma Solar Plus, a jej uczestnicy poznawali nowe unijne przepisy prawne dotyczące urządzeń opalających, które weszły w życie 1 kwietnia 2009 roku.

Co oznacza nowa norma dla klientów solariów? Zakłada ona minimalizację promieniowania rumieniotwórczego. Moc lamp stosowanych podczas opalania nie powinna być wyższa od maksymalnej mocy naturalnego słońca na równiku. Do takiej właśnie mocy przystosowane są nasze organizmy.

Wprowadzenie nowych przepisów oznacza, że istnieją coraz mniejsze szanse oparzenie się podczas pobytu w solarium. Jak wiemy, to właśnie oparzenia przyczyniają się do powstawania raka skóry. Ich ograniczenie oznacza więc bezpieczniejsze i rozsądniejsze opalanie.

Minimalizacja promieniowania to także wolniejsze brązowienie skóry. Aby otrzymać efekt opalenizny na nowych lampach spełniających normę niezbędne są co najmniej 3 wizyty w solarium, opalenizna przypomina jednak bardziej tą naturalną. Przy nowych lampach wydłuży się także długość opalania.

Nowa norma obowiązuje w Polsce na wszystkie nowe urządzenia wprowadzone do obrotu po 1 kwietnia 2009 roku. Przepisy nie zostały jednak przetłumaczone na język polski ani zinterpretowane. Wiele solariów wprowadza urządzenia spełniające nową normę na własną rękę. Warto więc idąc do solarium spytać, czy salon posiada łóżko zgodne z nową normą.

Nawet nowa norma nie uleczy jednak bezmyślności ludzi. Pamiętajmy, że to ludzki rozsądek decyduje, czy solarium jest bezpieczne, czy nie. Warto więc zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pamiętajmy, że wystąpienie zaczerwienienia na skórze po wizycie w solarium nie świadczy o opaleniźnie, ale oparzeniu. Osoby z oparzeniem nie powinny oddawać skóry na oddziaływanie promieni świetlnych. Długość i częstotliwość opalania powinna być dostosowana indywidualnie do typu skóry. Osoby o bardzo jasnej karnacji powinny w ogóle zrezygnować z opalania. Z solarium można korzystać 2-3 razy w tygodniu. Odstęp pomiędzy seansami powinien wynosić 24 godziny, a w przypadku jaśniejszych karnacji przynajmniej 48 godzin. Nie należy przekraczać liczby 60 sesji rocznie. Z solarium ani słońca nie należy również korzystać, biorąc leki powodujące światłoczułość. Z opalania zarówno na słońcu, jak i w solarium powinny zrezygnować osoby, u których w rodzinie wystąpił nowotwór skóry, a także osoby dotknięte bielactwem. W solarium, jak i na słońcu, należy korzystać z odpowiednich kosmetyków.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: czerniak, opalanie, rak skóry, rumień skóry, solarium, witamina D


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»