kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Zadbaj o stopy
2007/5/18 0:10:00

Stopy to często niedoceniany fragment ciała, jeśli nie sprawiają kłopotu nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi. To błąd - ostrzegają specjaliści, ortopedzi twierdzą, że od stóp zaczyna się dobre samopoczucie.

Zdaniem lekarzy większość dolegliwości związanych z deformacją stóp ( płaskostopie, halux) można wyleczyć na, tyle, że nie będą sprawiały bólu, warunkiem jest jednak wczesne rozpoznanie problemu. Nie bez znaczenia jest też profilaktyka, w tym właściwy dobór obuwia. Uwagę powinno zwracać się również na pantofle, zbyt miękkie mogą szkodzić nie tylko stopom, ale i kręgosłupowi.

Wybierając obuwie, w którym spędza się dużo czasu należy zwrócić uwagę na to czy jest ono odpowiednio wyprofilowane. Istotnym elementem profilaktyki jest też wzmacnianie mięśni i ścięgien stóp za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Dobroczynne działanie ma chodzenia raz na palcach, raz na piętach oraz prostowanie i zginanie palców.

Ponieważ stopy to wrażliwa, a jednocześnie intensywnie używana cześć ciała, wszelkiego rodzaju odciski, czy pęknięcia naskórka są bolesne i dokuczliwe. Ulgę mogą przynieść zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych, lub domowe kuracje z wykorzystaniem dostępnych w aptekach preparatów.

Chcąc zadbać o stopy możemy wybierać pomiędzy środkami nawilżającymi, chłodzącymi lub preparatami łagodzącymi dolegliwości związane z odciskami. Lato to czas, kiedy szczególnie warto zatroszczyć się o stopy, zdrowe i zadbane są, dopełnieniem atrakcyjnego wyglądu.


()
Oprac: Marta Wasiak

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: halux, kręgosłup, mięśnie, obuwie, płaskostopie, stawy, stopy


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »