kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Zadbaj o stopy
2007/5/18 0:10:00

Stopy to często niedoceniany fragment ciała, jeśli nie sprawiają kłopotu nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi. To błąd - ostrzegają specjaliści, ortopedzi twierdzą, że od stóp zaczyna się dobre samopoczucie.

Zdaniem lekarzy większość dolegliwości związanych z deformacją stóp ( płaskostopie, halux) można wyleczyć na, tyle, że nie będą sprawiały bólu, warunkiem jest jednak wczesne rozpoznanie problemu. Nie bez znaczenia jest też profilaktyka, w tym właściwy dobór obuwia. Uwagę powinno zwracać się również na pantofle, zbyt miękkie mogą szkodzić nie tylko stopom, ale i kręgosłupowi.

Wybierając obuwie, w którym spędza się dużo czasu należy zwrócić uwagę na to czy jest ono odpowiednio wyprofilowane. Istotnym elementem profilaktyki jest też wzmacnianie mięśni i ścięgien stóp za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Dobroczynne działanie ma chodzenia raz na palcach, raz na piętach oraz prostowanie i zginanie palców.

Ponieważ stopy to wrażliwa, a jednocześnie intensywnie używana cześć ciała, wszelkiego rodzaju odciski, czy pęknięcia naskórka są bolesne i dokuczliwe. Ulgę mogą przynieść zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych, lub domowe kuracje z wykorzystaniem dostępnych w aptekach preparatów.

Chcąc zadbać o stopy możemy wybierać pomiędzy środkami nawilżającymi, chłodzącymi lub preparatami łagodzącymi dolegliwości związane z odciskami. Lato to czas, kiedy szczególnie warto zatroszczyć się o stopy, zdrowe i zadbane są, dopełnieniem atrakcyjnego wyglądu.


()
Oprac: Marta Wasiak

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: halux, kręgosłup, mięśnie, obuwie, płaskostopie, stawy, stopy