kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Postarzające produkty żywnościowe
2017/3/26 0:30:00

To co zdrowe nie zawsze jest smaczne, zaś to co nam szkodzi często też najbardziej nam smakuje. Niestety nie wszystko jest dla nas wskazane. Takie produkty jak sól, słodycze, alkohol lub tłuszcze nasycone muszą pójść w odstawke, a to wszystko dla naszego zdrowia.

Tego należy unikać:

1. Sól
Z wiekiem zmysł smaku niestety pogarsza się. Mimo to, zwiększone użycie soli podkreślającej walory smakowe potraw nie jest wskazane. Musimy unikać soli, która podwyższa ciśnienie krwi i pamiętać by zwracać uwagę także na "ukrytą" sól w różnych dodatkach do potraw np. sosach itp.

2. Słodycze
Powodują jedynie, że zaczniesz przybierać na wadze, a w zamian nie oferują żadnych składników odżywczych. Nadmierne spożycie cukru to kolejna rzecz, której należy unikać!

3. Alkohol
Spożywaj nie więcej niż 2 małe drinki dziennie i pamiętaj, że mocniejszy alkohol ma dużo kalorii i blokuje wchłanianie witamin przez organizm. Bardziej wskazane jest picie czerwonego wina.

4. Tłuszcze nasycone
Zwykle występują w serze, mięsie, skórze kurczaka i lodach. Ich spożycie jest przyczyną powstawania cholesterolu oraz tycia.


()
Oprac: Aleksander Walczak

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: alkohol, kalorie, słodycze, sól, tłuszcze nasycone


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»