kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

"Zadbaj o życie"- Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy
2007/1/22 14:09:01

"Zadbaj o życie"- to hasło tegorocznego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy, organizowanego już po raz drugi w ramach ogólnopolskiej kampanii "Chronię życie przed rakiem szyjki macicy". Akcja potrwa od 22 do 29 stycznia 2007 i zbiega się w tym roku z Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

W różnych miejscowościach w Polsce zorganizowanych zostanie blisko 40 "Punktów Informacyjnych-Zadbaj o życie". Rozdawane będą materiały edukacyjne na temat raka szyjki macicy oraz odpowiedniej profilaktyki-regularnych badań cytologicznych i szczepień przeciw wirusowi HPV, odpowiedzialnemu za rozwój tej choroby.

Uroczysta inauguracja drugiego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy odbędzie się 22 stycznia 2007. Udział wezmą w niej: ambasadorka kampanii Anna Korcz z córkami oraz znane modelki, aktorki, piosenkarki, które już wsparły kampanię udziałem w sesji fotograficznej do kalendarza, promującego profilaktykę raka szyjki macicy.

Obok "Punktów Informacyjnych-Zadbaj o życie" w Galeriach Centrum w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Opolu, Łodzi, Gdańsku, Bielsku-Białej, materiały edukacyjne będzie mozna otrzymać w siedzibach wszystkich partnerów kampanii, m.in. w Poznaniu, Zabrzu, Bydgoszczy, Elblągu, Katowicach, Wodzisławiu, Toruniu, Wrocławiu, Białymstoku. We współpracy z Fundacją SOS Życie przygotowano także Punkt Informacyjny w specjalnym autobusie, który odwiedzi Rzeszów, Stalową Wolę i Tarnobrzeg.

Osoby, które nie będą miały możliwości odwiedzenia "Punktu Informacyjnego" w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, będą mogły uczestniczyć w chatach internetowych z ekspertami organizowanych na stronie www.hpv.pl (23.01, godz. 19.00-20.30 chat z prof. Sławomirem Majewskim dermatologiem-wenerologiem, immunologiem, Prezesem Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Zakażeń HPV, 25.01 w godz. 19.00-20.30 z dr n med. Jackiem Tulimowskim, ginekologiem-położnikiem, 8 lutego w godz. 19.00-20.30 z dr n med. Małgorzatą Rekosz, ginekologiem-onkologiem, kierownikiem Samodzielnej Pracowni Profilaktyki Nowotworów Narządu Rodnego w Instytucie Onkologii w Warszawie) lub skorzystać z infolinii (0 801 88 88 00). Dodatkowo w Opolu (25.01 o godz.18.00) zorganizowane zostanie spotkanie dla kobiet z ginekologiem. Wydarzenie to będzie miało charakter otwarty i bezpłatny.

Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy, to najważniejsza część trwającej od lutego 2006 roku kampanii "Chronię życie przed rakiem szyjki macicy". Celem kampanii jest uświadomienie kobietom, że rakowi szyjki macicy, drugiemu co do częstości występowania rakowi u młodych kobiet, można skutecznie zapobiegać. Żywy oddźwięk, z jakim spotkał się pierwszy Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy utwierdził organizatorów kampanii w postanowieniu, aby uczynić z wydarzenia coroczną akcję informacyjno-edukacyjną.

W Polsce, co roku, 3600 kobiet dowiaduje się, że chorują na raka szyjki macicy. Połowa z nich umiera-to pięć kobiet każdego dnia. Polska jest na pierwszym miejscu w Europie pod względem umieralności na tę chorobę, która rozpoznana odpowiednio wcześnie może być uleczalna. Podstawą profilaktyki są regularnie wykonywane badania cytologiczne. Od listopada 2006 r. Polki mają do dyspozycji nową broń, stanowiącą przełom w medycynie-pierwszą szczepionkę chroniącą przed rakiem szyjki macicy.

W każdym "Punkcie Informacyjnym" promowane będą Fioletowe Bransoletki, ręcznie wykonane przez koronczarki z Koniakowa, które od połowy grudnia 2006 można kupić Uzyskane z ich sprzedaży pieniądze zasilą konto Kliniki Onkologii w Warszawie, gdzie leczone są kobiety chorujące na raka szyjki macicy. Program Różowa Konwalia jest jednym z partnerów kampanii.

Strony: [1] [2] następna »


Oprac: Joanna Papiernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: cytologia, lek, rak szyjki macicy, szczepionka


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»