kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Żółty tydzień szczepień
2007/3/19 20:21:23

W dniach 19- 30 marca odbędzie się XVII akcja „Żółty tydzień”. Jej celem jest popularyzowanie szczepień przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B. Lekarze w całej Polsce będą informowali o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą wspomniane choroby, edukacja i profilaktyka stanowią główne cele opisywanej akcji.

W całym kraju zorganizowane zostaną punkty, w których będzie można się zaszczepić szczepionką skojarzoną uodporniającą na dwa typy choroby(podawane są 3 dawki szczepionki – druga dawka po miesiącu od szczepienia, a trzecia po 6 miesiącach od pierwszego szczepienia), a także szczepionkami pojedynczymi – przeciw WZW typu A i WZW typu B (tu dawki są inne).

Wymienione powyżej schorzenia wciąż stanowią znaczny kłopot zdrowotny, ponieważ są zakaźne, wirus może być zagrożeniem dla każdego nie zaszczepionego człowieka. Istotną kwestią jest więc podnoszenie świadomości społeczeństwa na dany temat i zachęcenie do zabezpieczania się przed chorobą. Więcej informacji można znaleźć na iOprac: Joanna Papiernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: szczepienia, wzw a, wzw b, żółtaczka, żółty tydzień


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»