kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Dzień Kobiet - zdrowie w prezencie
2011/3/8 1:40:00

Ósmy marca to doskonały pretekst, aby przypomnieć kobietom o tym, jak istotna jest profilaktyka. Tym bardziej, że niektóre szpitale i przychodnie w sposób szczególny dostosowują swoje oferty badań do indywidualnych potrzeb pacjentek.

- Możemy uniknąć wielu poważnych następstw zaniedbań zdrowotnych, jeśli będziemy przestrzegać zasady diagnostyki regularnych badań profilaktycznych - mówi doktor Agnieszka Bujnowska, kierownik przychodni poznańskiego szpitala Med Polonia. - Systematyczne wykonywanie podstawowych badań jest wskazane bez względu na wiek, styl życia czy samopoczucie. Dobrze jednak, kiedy zestawy przygotowane są specjalnie dla konkretnej grupy pacjentów. Wykonywane w Med Polonii badania w pakietach „Zdrowa Pani 20-35", „Zdrowa Pani plus 36" oraz „Zdrowa Pani Menager", dedykowane są konkretnym grupom wiekowym pacjentek, dlatego kompleksowo pozwalają ocenić stan zdrowia - dodaje.

Systematyczna diagnostyka, szybka oraz fachowa reakcja na nieprawidłowe wyniki może uchronić kobietę przed podstępnym rozwojem ewentualnej choroby. Dlatego badania kontrolne powinniśmy wykonywać regularnie nawet wtedy, gdy nie odczuwamy żadnych niepokojących objawów. Podarunek w formie pakietu badań jest więc idealnym prezentem dla wszystkich pań, które chcą świadomie dbać o swój organizm.

Czas na relaks

Kreatywny dowód na to, że zależy nam na zdrowiu kobiety jest znacznie bardziej przez nie doceniany. Dlatego warto pomyśleć o prezentach, które szczególnie przydadzą się Paniom na wiosnę. Karnet fitness, zestaw masaży, wizyta w SPA, seria wizyt u kosmetyczki to oryginalne upominki, z których ucieszy się każda kobieta. Taka forma podarunku znacznie bardziej zapada w pamięć niż kino, kolacja przy winie czy czekoladki. Tym bardziej, gdy za zaproszeniem na relaksacyjny masaż, saunę, lub bon upominkowy zawierającym zestaw badań profilaktycznych, kryje się troska o stan naszego zdrowia.

Zastanawiając się, czym możemy zaskoczyć bliską nam kobietę i co sprawi jej największą przyjemność, warto pomyśleć również o tym, co przyniesie jej najdłuższą wymierną korzyść. Nowe kolczyki co prawda cieszą, ale czy rzeczywiście świadczą o trosce i naszym zaangażowaniu?


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Dzień kobiet, SPA, profilaktyka, relaks, zdrowie


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»