kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Fitoterapia dla mamy - nie tylko w Dniu Matki
2009/5/25 11:40:00

- Współczesna mama jest energiczna. Zna swoją wartość i realizuje się w wielu życiowych rolach - mówi dr Małgorzata Goroszkiewicz - Hassan z Działu Informacji Naukowej Europlant PhytoPharm, ekspert programu „Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny". - Pomimo tego, że nie zawsze znajduje czas na relaks, stara się prowadzić zdrowy tryb życia, być blisko natury i czerpać z niej siłę oraz witalność. Aby utrzymać wysoką sprawność, może stosować preparaty z korzenia żeń-szenia, które przyjmowane systematycznie, zwiększają zdolność pokonywania wysiłku fizycznego i psychicznego.

- Tak zwana „słaba płeć" jest bardziej odporna na ból i zmęczenie, rzadziej choruje. To w dużej mierze zasługa żeńskiego hormonu - estrogenu - mówi prof. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert programu „Fitoterapia - uznana gałąź współczesnej medycyny". - Niestety, w okresie menopauzy, gospodarka hormonalna organizmu ulega poważnym zmianom i pomimo tego, że przekwitanie jest procesem całkowicie naturalnym, często objawia się uciążliwymi dolegliwościami. Kobiety uskarżają się zazwyczaj na: tzw. „uderzenia gorąca", potliwość, kołatanie serca oraz obniżenie nastroju. Aby dolegliwości te były mniej uciążliwe, warto zapytać lekarza o leki roślinne zawierające wyciąg z pluskwicy groniastej (łagodzi objawy menopauzy) oraz te, zawierające wyciągi z głogu, melisy oraz jemioły (wzmacniają układ krążenia).

Więcej informacji można uzyskać na .


Senior.pl


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Dzień Matki, fitoterapia, kołatanie serca, menopauza, obniżenie nastroju, potliwość, uderzenia gorąca