kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kampania 17 milionów - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego
2015/9/30 18:00:00

W ramach Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego, przypadającego na 7 października, Fundacja Kolorowy Świat prowadzi kampanię pod hasłem „17 milionów”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób dotkniętych tym rodzajem niepełnosprawności.

7 października 2015 obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Na całym świecie jest aż 17 milionów ludzi dotkniętych tą niepełnosprawnością.

W kampanię zaangażowali się polscy aktorzy, muzycy, dziennikarze i politycy. Motywem przewodnim kampanii jest #17milionow. To umowny symbol solidarności z ludźmi dotkniętymi porażeniem. Na Facebook'u od 21 września pojawiają się zdjęcia znanych osób z kartkami z hasłem #17milionow.

fot. MPD - infografika

- #17milionow ma przypominać o tym, że ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Chcą korzystać z przestrzeni miejskiej i brać czynny udział w życiu społecznym. Chcą móc dotrzeć do szkoły, do lekarza, do sklepu czy kina, mając pewność, że nie zaskoczą ich schody, zbyt wysoki próg lub krawężnik. Nie potrzebują litości. Chcą być samodzielni i niezależni. Wierzę, że wspólnymi siłami stworzymy dla nich świat bez barier - mówi prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat Izabela Jachim-Kubiak.

Finał akcji przypada 7 października 2015, ale organizatorzy przewidują, że kampania w internecie potrwa przynajmniej do końca miesiąca.
()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: dziecko, kampania społeczna, mózgowe porażenie dziecięce, niepełnosprawność, zdrowie


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»