kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ruszy akcja RE:akcja w depresji
2016/2/16 22:42:47

Po raz czwarty rusza ogólnopolska akcja psychoedukacyjna „RE:akcja w depresji”. To odpowiedź na niepokojące statystyki dotyczące tej choroby – w Polsce na depresję cierpi około 1,5 mln Polaków. Przez cały miesiąc, w kilkunastu miastach Polski, będzie można wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych, wykładach, zajęciach pracy z ciałem, warsztatach redukcji stresu oraz wielu innych. Akcja startuje 23. lutego podczas Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.

RE:akcja w depresji została zainicjowana w 2013 roku przez wrocławski Ośrodek Psychoterapii Trzeci Biegun i w ciągu trzech lat skupiła wokół problematyki depresji kilkudziesięciu terapeutów na terenie całego kraju. – Głównym celem naszej akcji jest profilaktyka depresji, poszerzanie wiedzy na temat sposobów jej diagnozowania oraz przeciwdziałanie skutkom choroby – tłumaczy Agnieszka Roguska, psychoterapeutka z Trzeciego Bieguna. Wydarzenia RE:akcji kierujemy do wszystkich zainteresowanych tematyką choroby, do bliskich osób dotkniętych depresją, ale także osób narażonych na ryzyko pojawienia się u nich symptomów depresji – dodaje Agnieszka Roguska.

W ubiegłym roku w spotkaniach merytorycznych związanych z RE:akcją w depresji wzięło udział ponad 1000 osób, a wydarzenia artystyczne obejrzało prawie 1200 widzów. W tegorocznej, czwartej edycji, zaplanowanych jest kilkadziesiąt wydarzeń i setki godzin bezpłatnych konsultacji. - Skala zainteresowania akcją w ostatnich latach przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Anna Szary, psychoterapeutka i druga inicjatorka RE:akcji z Ośrodka Trzeci Biegun. – Przyłączyły się do nas kolejne ośrodki terapeutyczne z Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta, Katowic, Łodzi, Szczecina, Chełmu, Częstochowy, Jeleniej Góry oraz Nowego Targu. Przygotowana przez nie oferta warsztatów i wydarzeń to bardzo unikalna propozycja dla osób zainteresowanych samorozwojem i chcących lepiej radzić sobie z czynnikami ryzyka zachorowania na depresję. Pod lupę bierzemy w tym roku także zjawisko depresji u mężczyzn oraz depresję w ciąży i po porodzie – dodaje Anna Szary.

Szczegółowe informacje o akcji, terminy zajęć oraz zapisy na konsultacje, warsztaty, spotkania i wykłady związane z Ogólnopolską Akcją Psychoedukacyjną RE:akcja w depresji dostępne są na stronie .


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: depresja, kampania społeczna, terapia


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»