kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Unia zachęca młodych do rzucenia palenia
2011/9/23 0:10:00

John Dalli, komisarz europejski ds. zdrowia, ogłosił rozpoczęcie drugiego etapu kampanii Komisji Europejskiej „Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma”, promującej walkę z paleniem. Zainicjowana w czerwcu tego roku kampania ma na celu pomóc osobom w wieku 25-34 lat rzucić palenie lub wytrwać bez tytoniu, dzięki czemu będą mogli być „nie do zatrzymania” i wieść życie wolne od papierosów. Kampania „Nie do zatrzymania” promuje korzyści wynikające z życia bez tytoniu, takie jak lepsze zdrowie, lepsze relacje społeczne, większe oszczędności i oczywiście lepsza jakość życia.

– Jestem zachwycony dotychczasową reakcją – powiedział komisarz Dalli. – W szczególności cieszę się, że ponad 500 000 palaczy w całej Europie weszło na nasze strony na portalach społecznościowych i że w ciągu 3 miesięcy ponad 20 tysięcy osób palących aktywnie korzystało z programu iCoach - naszego interaktywnego narzędzia pomagającego rzucić palenie. Program iCoach oferuje wsparcie dzięki praktycznym wskazówkom i poradom przekazywanym w trakcie przechodzenia przez kolejne etapy procesu rzucania palenia. Po raz pierwszy kampania UE niesie praktyczną pomoc.

– Unia Europejska przeprowadziła szczegółowe badania dotyczące swojej najnowszej kampanii – dodał komisarz Dalli. – Zdecydowana większość ankietowanych, czyli aż 77%, zgodziła się, że nasz przekaz jest skuteczny. Będziemy kontynuować pracę nad naszymi komunikatami, aby mieć pewność, że są dostatecznie silne, spełniają oczekiwania młodych ludzi i są skuteczne.

Drugi etap projektu opiera się na prowadzonej we wszystkich państwach członkowskich UE szerokiej kampanii reklamowej poświęconej korzyściom, jakie wynikają z rzucenia palenia, udziale w wydarzeniach sportowych, konsumenckich i pro-zdrowotnych, a także na współpracy z głównymi pracodawcami - w celu promowania rzucenia palenia w miejscach pracy. Dzięki tym wydarzeniom młodzi Europejczycy będą mogli zapoznać się z oferowanymi przez kampanię narzędziami, a także uzyskać porady oraz informacje.

– Sam kilka lat temu rzuciłem palenie – mówi komisarz Dalli – więc wiem, że może to być bardzo trudne. Jestem przekonany, że dzięki tej nowej kampanii oraz dodatkowym narzędziom naprawdę będziemy w stanie pomóc ludziom wziąć życie w swoje ręce i stać się „nie do zatrzymania”.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: nałóg, palenie, rzucanie palenia, tytoń


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»