kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Urlop na zabieg
2011/7/30 2:00:00

Letni urlop chcemy wykorzystać jak najlepiej - zregenerować siły, zrelaksować się i nacieszyć słońcem. Tak, aby jesień powitać w doskonałej kondycji i z nowym wizerunkiem. Jednak żeby rezultaty wypoczynku nie zniknęły wraz z opalenizną, poza plażowaniem powinniśmy również poświęcić trochę wolnego czasu i profesjonalnie zadbać o swój organizm.

W ciągu roku jesteśmy zabiegani, mamy mnóstwo obowiązków i niewiele wolnych chwil. Żyjemy szybko i zwykle nie przywiązujemy wagi do swojego stanu zdrowia. Czemu by więc nie wykorzystać wakacji, aby zatroszczyć się o siebie i swoje zdrowie?

Zmęczony po urlopie

Najczęstszym powodem naszego zmęczenia i złego samopoczucia jest stres. Nasz organizm odczuwa jego skutki nawet wtedy, gdy nie mamy obecnie większych zmartwień. Długotrwałe napięcie źle wpływa na nasze zdrowie, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nim radzić, by wakacje upłynęły nam spokojnie i urlop był rzeczywiście przyjemnością.

- Czasem wracając z wypoczynku czujemy się o wiele bardziej zmęczeni niż przed wakacjami. Dlatego jeszcze przed wyjazdem powinniśmy sprawdzić kondycję swojego organizmu i zastanowić się nad tym, co zrobić, żeby się zrelaksować i zmienić swój tryb życia na zdrowszy - mówi doktor Agnieszka Bujnowska, kierownik przychodni poznańskiego szpitala Med Polonia. - O pomoc możemy poprosić lekarza rodzinnego lub skorzystać ze specjalistycznej poradni Leczenia stresu i chorób cywilizacyjnych - dodaje. Podczas takiej wizyty dowiemy się, jak skutecznie minimalizować stres w życiu codziennym oraz jak go rozładować. Już podczas urlopu możemy zacząć stosować zalecone nam ćwiczenia czy dietę. O wiele łatwiej bowiem jest zacząć dbać o swój organizm w wolne dni, kiedy mamy więcej czasu dla siebie.

Za bardzo zabiegany na zabieg

Zabiegi zazwyczaj kojarzą się z leczeniem poważnych chorób i koniecznością długotrwałego przebywania w szpitalu. W ciągu roku uważamy, że jesteśmy zbyt zajęci by poświecić temu czas. Jednak dziś o zdrowie możemy zadbać w przyśpieszonym tempie. Prywatne szpitale oferują nam rozwijającą się coraz bardziej tak zwaną chirurgię jednego dnia. Dlatego może warto poświęcić trochę wolnego czasu i wykonać wtedy długo odwlekany zabieg. Dobrą wiadomością jest to, że takie usługi coraz częściej świadczone są w ramach kontraktów z NFZ.

- Nowoczesna chirurgia daje nam możliwości, które do minimum ograniczają inwazyjność wykonywanych zabiegów - mówi doktor Agnieszka Bujnowska, kierownik przychodni poznańskiego szpitala Med Polonia. - Dziś nawet bardzo skomplikowane operacje można przeprowadzić za pomocą specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu blizny, ból, a co najważniejsze również i ingerencja chirurga ograniczone są do minimum - dodaje.

Po urlopie biały garnitur... zębów

Urlop zawsze nas cieszy i sprawia, że częściej się uśmiechamy, ale nie wszyscy robią to tak samo szeroko. Większość z nas w pędzie dnia codziennego zapomina o regularnych przeglądach zębów i nie dba szczególnie o swoją jamę ustną. Dodatkowo codzienne picie kawy i herbaty nie sprzyja naszym zębom. Latem możemy to zmienić i sprawić, aby zęby były bielsze i zdrowsze. Wystarczy wizyta u stomatologa. - Takie estetyczne zabiegi jak wybielanie i piaskowanie są praktycznie bezbolesne. Wystarczy już jedna wizyta w gabinecie, aby nasze zęby stały się o kilka odcieni jaśniejsze i błyszczące - mówi Adam Piosik, stomatolog z Centrum Stomatologii Candeo. Taka zmiana z pewnością zostanie zauważona przez naszych znajomych z pracy, a także sprawi, że sami poczujemy się lepiej i piękniej. Jeśli to nie kolor, a brak jakiegoś z zębów powstrzymuje nas przed szerokim uśmiechem, doskonałym rozwiązaniem są implanty. - Zabiegi implantacyjne wymagają rutynowych badań oraz kilku wizyt u stomatologa. Dlatego warto o to zadbać w czasie wolnych dni, aby nie opuszczać niepotrzebnie kilku dni w pracy. Sami również będziemy czuli się bardziej komfortowo, bo przy implantacji może pojawić się chwilowa opuchlizna - tłumaczy Adam Piosik, stomatolog z Centrum Stomatologii Candeo. Dodatkowo podczas tych wizyt u dentysty możemy poprosić go o zrobienie nam przeglądu wszystkich zębów. Taka usługa jest bezpłatna, a regularna diagnostyka pozwoli nam uchronić się przed próchnicą.

Spośród 365 dni w roku, wolnych mamy zaledwie kilkadziesiąt, dlatego warto dobrze zaplanować swój urlop i w wolne dni pomyśleć również o sobie i swoim zdrowiu. Zabiegi estetyczne, odkładane wizyty lekarskie, zaległa badania - warto zrobić je latem tak, aby wrócić do pracy nie tylko zrelaksowanym i piękniejszym, ale także zdrowszym.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: implanty, stres, urlop, uroda, zabiegi medyczne, zdrowie, zęby


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»