kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wakacyjne problemy kobiece
2009/6/18 15:10:00

Kobiety przez cały rok borykają się z problemami związanymi z miesiączkowaniem, a wakacje to ten czas w roku, kiedy z różnych przyczyn mogą się one nasilać. Słońce, zmiany żywieniowe, alkohol to czynniki, które podczas menstruacji mogą dodatkowo uprzykrzyć nam wypoczynek.

Z niecierpliwością odliczamy dni do urlopu. Planujemy, jakie zabierzemy stroje, co zwiedzimy, robimy ostatnie zakupy. Nagle dociera do nas nieprzyjemna prawda - w czasie wymarzonego urlopu wypadnie nam miesiączka. Czy jednak w pełni zdajemy sobie sprawę z konsekwencji takiego zbiegu okoliczności?

Dla wielu z nas wakacyjny wyjazd to leniuchowanie na plaży i miłe wieczory spędzane w nadmorskich knajpkach. Musimy jednak pamiętać, że w czasie okresu nie powinno się ani opalać (wrażliwość na słońce zwiększa się przed miesiączką i w jej pierwszym dniu), ani pić alkoholu. Podczas menstruacji może to skutkować nadmiernym krwawieniem, a niekiedy nawet krwotok. Lekarze zalecają w tym czasie spacery albo leżakowanie w półcieniu. Zdecydowanie niedopuszczalne jest picie alkoholu w pełnym słońcu, na pewno nie zaszkodzi natomiast kieliszek wina wypity do kolacji.

Podczas wakacyjnego wyjazdu szczególnie powinny na siebie uważać kobiety, u których występuje pełnoobjawowy zespół bolesnego miesiączkowania czyli takie, które odczuwają w tym czasie nie tylko bóle skurczowe w podbrzuszu (a cierpi na nie przecież prawie połowa kobiet), ale także towarzyszące im bóle głowy, bóle krzyża, wstręt do jedzenia, mdłości, wymioty, poczucie zmęczenia, depresji itp. Mogą u nich też pojawić się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, kłopoty z oddawaniem stolca lub biegunki.

W przypadku pojawienia się bolesnej miesiączki lub kłopotów żołądkowych warto sięgnąć po leki przeciwskurczowe. Przed zażyciem sprawdźmy jednak, czy podczas ich stosowania możemy się bezpiecznie opalać.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: PMS, biegunka, bolesne miesiączki, bóle głowy, bóle krzyża, depresja, jadłowstręt, mdłości, wakacje, wymioty, zatrucie, zmęczenie


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»