kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Większe prawdopodobieństwo raka u palących kobiet
2006/7/13 13:50:00

U kobiet palących papierosy zachodzi dwa razy większe ryzyko zachorowania na raka płuc, niż u palących mężczyzn. Jednocześnie prawdopodobieństwo śmierci wywołane tą chorobą jest mniejsze wśród kobiet, niż u mężczyzn – wynika z najnowszych badań.

Dlaczego kobiety są bardziej podatne na znajdujące się w papierosach czynniki powodujące raka niewiadomo, ale badania wskazują, że kobiety, które palą powinny być szybciej diagnozowane i wcześniej powiadamiane o konsekwencjach palenia.

Na początku badań przeprowadzonych w szpitalu w Nowym Jorku u nikogo nie stwierdzono występowania raka płuc. Grupa badawcza składała się z 7498 kobiet i 9427 mężczyzn w wieku co najmniej 40 lat. W trakcie trwania testów nowotwór rozwinął się u 156 kobiet i 113 mężczyzn.

Jak mówi Claudia Henschke, która przewodniczyła badaniom –„U kobiet zachodzi mniejsze ryzyko śmierci z powodu raka i jednocześnie dwukrotnie większe prawdopodobieństwo zachorowania na ową chorobę.” – i dodała – „Nie jesteśmy pewni dlaczego tak jest.”


Senior.pl
Oprac: Aleksander Walczak

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: bierne palenie, nikotyna, palacz, palenie, papierosy, rak płuc


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»